bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Politycy zainteresowali się podwyżkami OC komunikacyjnego

Politycy zainteresowali się podwyżkami OC komunikacyjnego

Dodano: 2016-11-23

O podwyżkach OC komunikacyjnego robi się coraz głośniej. Ostatnio ten temat podjęli politycy. Najpierw poseł Piotr Liroy-Marzec z Kukiz’15 złożył w tej sprawie interpelację do Ministra Transportu dotyczącą możliwości przywrócenia czasowego wyrejestrowania pojazdu. Taka opcja z pewnością spodobałaby się kierowcom, którzy z powodu wysokich cen za składkę ubezpieczenia OC wolą zrezygnować z używania samochodu lub przebywającym za granicą.

– Na skutek szkodliwej polityki kolejnych rządów, wielu obywateli Polski zostało zmuszonych do podjęcia pracy za granicą. Przebywają oni wiele miesięcy w roku poza miejscem zamieszkania. Pozostawiając w kraju swoje pojazdy muszą opłacać składki OC za okres, kiedy pojazdy nie uczestniczą w ruchu drogowym. W konsekwencji narzuca się posiadaczom pojazdów obowiązkową odpłatność za usługę niewykorzystaną – wskazywał wówczas parlamentarzysta.

Oprócz posła Piotra Liroy-Marca, temat podwyżek składek OC komunikacyjnych został podniesiony przez Adama Andruszkiewicza, także z Kukiz’15 i Grzegorza Furgo z Nowoczesnej, którzy złożyli w tej sprawie pisemne interpelacje. Natomiast Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska (oboje z PO) wspominali o wysokich cenach na ubezpieczenie OC z mównicy sejmowej – informuje tvn24bis.pl.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...