bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Polisy turystyczne dostępne w aplikacji mobilnej mBanku

Polisy turystyczne dostępne w aplikacji mobilnej mBanku

Dodano: 2016-04-27

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej mBanku pojawiła się nowa funkcjonalność. Została udostępniona dla użytkowników możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego za pośrednictwem aplikacji. Bank planuje w przyszłości dystrybucję za pośrednictwem aplikacji również innych produktów ubezpieczeniowych. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z oprogramowaniem iOS oraz Android. Do tej pory ubezpieczenie turystyczne za pośrednictwem aplikacji mobilnej oferował Bank Zachodni WBK.

W najbliższym czasie do grona instytucji sprzedających ubezpieczenia za pośrednictwem aplikacji ma dołączyć Millennium, który chce działać szerzej niż konkurencja.

– Przez bankowość mobilną chcemy sprzedawać polisy komunikacyjne, podróżne i mieszkaniowe. Początkowo współpracować będziemy na tym polu z jednym towarzystwem, ale w przyszłości niewykluczone, że zechcemy naszym klientom oferować produkty kilku firm – mówił Ricardo Campos, szef bankowości elektronicznej w Millennium.

Bank Millennium ma w planach również uruchomienie dedykowanej platformy do sprzedaży ubezpieczeń w internetowym serwisie transakcyjnym. Będzie ona działać analogicznie jak platforma aktualnie dostępna w mBanku. Campos deklaruje jednak, że będzie jeszcze bardziej intuicyjna niż produkt konkurencji.

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...