bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Polisa ubezpieczeniowa odpowiedzią na potrzeby beneficjentów programu Rodzina 500+

Polisa ubezpieczeniowa odpowiedzią na potrzeby beneficjentów programu Rodzina 500+

Dodano: 2016-06-30

Jak wynika z badań, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydawane są na zachcianki i bieżące potrzeby. Ubezpieczyciel zaznacza, iż warto jednak pomyśleć, o wykorzystaniu środków bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.

– Często rodzice wypierają trudne sytuacje. Nie chcemy nawet myśleć o tym, że coś złego może przytrafić się naszym dzieciom lub, że my sami możemy mieć problemy zdrowotne – powiedział Krzysztof Szypuła, wiceprezes Zarządu Allianz odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych. – Warto jednak rozsądnie wykorzystać środki z programu 500+, pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu siebie oraz swoich bliskich, spotkać się z agentem i porozmawiać, co tak naprawdę może dać nam polisa ubezpieczeniowa – dodał Krzysztof Szypuła z Allianz. 

Jak wskazuje ubezpieczyciel, polisa może być gwarancją wypłaty pieniędzy dzieciom, gdyby coś nieprzewidzianego wydarzyło się w rodzinie (np. utrata bliskiej osoby, pobyt w szpitalu, ciężka choroba rodzica). Odpowiednio dobrane ubezpieczenie umożliwia również gromadzenie pieniędzy na edukację czy realizację planów dziecka w przyszłości, takich jak zakup własnego mieszkania, ślub i wesele, czy po prostu usamodzielnienie się.

Właściwie dobrana polisa może być też zabezpieczeniem domowego budżetu w razie choroby, wypadku lub urazu dziecka, kiedy pojawia się konieczność stałej opieki nad nim. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą rodzicom na opłacenie kosztownego leczenia czy pokrycie nieprzewidzianych wydatków takich jak pomoc pielęgniarki czy zakup lekarstw. Niektóre pakiety ubezpieczenia zapewniają dodatkowo organizację i pokrycie kosztów leczenia w najlepszych klinikach świata, gdyby okazało się, że dziecko zapadło na chorobę objętą takim ubezpieczeniem. Oprócz pokrycia kosztów leczenia i opieki, pieniądze z ubezpieczenia mogą być także wykorzystane jako częściowa rekompensata braku pensji, gdy rodzic musi skorzystać z bezpłatnego urlopu, aby poświęcić się opiece nad dzieckiem. 

Ubezpieczyciel proponuje również zabezpieczenie finansowe rodziców. W przypadku ciężkiej choroby, wypadku czy poważnych problemów zdrowotnych mogą być wykluczeni z normalnego życia i pracy, a co za tym idzie ograniczone zostaną finanse rodzinne. W takich sytuacjach ubezpieczenie może zapewnić jednorazowy zastrzyk gotówki lub uzupełnić miesięczne dochody.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...