bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Policja zatrzymała oszusta, który wyłudził 100 tys. zł z odszkodowań komunikacyjnych

Policja zatrzymała oszusta, który wyłudził 100 tys. zł z odszkodowań komunikacyjnych

Dodano: 2016-07-27

32-letni mężczyzna wyłudził 100 tys. zł odszkodowań komunikacyjnych. Został aresztowany przez policję w Katowicach i grozi mu 8 lat więzienia – dowiedział się portal rmf24.pl.

Wydział do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach od kilku tygodni prowadził śledztwo w sprawie mężczyzny, który od kwietnia 2016 r. wyłudzał odszkodowania komunikacyjne w jednej z firm ubezpieczeniowej i w firmie leasingowej.

„32-latek mailem wysyłał do firmy ubezpieczeniowej fikcyjne upoważnienia właścicieli samochodów do reprezentowania ich w sprawie odszkodowań. Pisał, że pierwotny koszt naprawy był zaniżony. Ubezpieczyciel ponownie wyliczał koszty i różnice przekazywał na konto wskazane przez oszusta” – informuje reporterka RMF Anna Kropaczek na portalu rmf24.pl.

Do firmy leasingowej, natomiast, przesyłał mailem fikcyjne faktury za naprawy samochodów. Po wyłudzeniu w sumie 100 tys. zł próbował oszukać poszkodowane firmy na kolejne 50 tys.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...