bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Podmioty rynku ubezpieczeniowego: Ubezpieczenia Pocztowe

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: Ubezpieczenia Pocztowe

Dodano: 2016-08-26

Pod marką Ubezpieczenia Pocztowe funkcjonują dwie spółki: Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych otrzymało zezwolenie KNF na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w dniu 23 grudnia 2002 r. w zakresie gr. 1-16, 18. Początkowo miało jedynie służyć do ubezpieczania majątku Poczty Polskiej i należących do niej spółek zależnych. Od 2006 roku rozpoczęło też sprzedaż produktów dla klientów indywidualnych w zakresie ubezpieczeń majątkowych, osobowych i komunikacyjnych.

TUW Pocztowe oferuje klientom głównie ubezpieczenia komunikacyjne: OC, Autocasco, Assistance i NNW, poza tym występują ubezpieczenia nieruchomości, turystyczne, rolnicze, urządzeń elektrycznych. Produkty są dostępne od stycznia 2014 r. i sprzedawane w placówkach Poczty Polskiej oraz u listonoszy. Umowy ubezpieczeń komunikacyjnych mają formę umów koasekuracyjnych, co oznacza, że ryzyko wskazane na polisie ubezpieczane jest przez więcej niż jednego ubezpieczyciela, w tym przypadku przez TUW Pocztowe oraz STU Ergo Hestia.

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. zostało powołane przez Pocztę Polską S.A. w grudniu 2014 r. Zgodę KNF na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w dziale I, gr. 1-5 otrzymało w dniu 16 grudnia 2014 r. Celem utworzenia towarzystwa był wzrost sprzedaży Grupy Poczty Polskiej w obszarze usług finansowych. Obecnie w ofercie spółki życiowej znajdują się produkty grupowego ubezpieczenia na życie, w tym dedykowane pracownikom Poczty Polskiej, oraz ubezpieczenie posagowe.

Jedynym udziałowcem Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. jest Poczta Polska S.A.

Skład zarządów spółek Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. jak i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych jest taki sam. Należą do niego: Zbigniew Pusz (pełniący obowiązki Prezesa Zarządu), Gabriel Głusek, Marcin Łuczyński (Członkowie Zarządu).

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...