bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Podmioty rynku ubezpieczeniowego: BZ WBK-AVIVA

Podmioty rynku ubezpieczeniowego: BZ WBK-AVIVA

Dodano: 2016-07-27

BZ WBK-AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. to dwie spółki joint venture utworzone przez Bank Zachodni WBK S.A. i spółkę z grupy Aviva. BZ WBK-Aviva TU rozpoczęło działalność w sierpniu 2008 roku. Zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności w dziale I (gr. 1, 3, 5) i dziale II (gr. 1, 2, 8, 9, 13, 16, 18) otrzymało w dniu 6 czerwca 2008 r.

Ubezpieczyciel świadczy ochronę ubezpieczeniową w zakresie bancassurance. W ofercie towarzystwa znajdują się różne rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie OPIEKUN RODZINY, ubezpieczenia do kredytu gotówkowego SPOKOJNY KREDYT oraz kredytu hipotecznego BEZPIECZNA HIPOTEKA, ubezpieczenia kart płatniczych, ubezpieczenie turystyczne oraz Program Inwestycyjny IN PLUS BZ WBK – ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi.

Grupa działa w ramach dwóch spółek: BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. i BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A.

W skład zarządu wchodzą: Krzysztof Charchuła (prezes), Remigiusz Ślipiec (członek zarządu).

W 2015 roku spółki BZ WBK-Aviva osiągnęły wzrost zysku o 34% r/r oraz wyniku technicznego o 33% r/r. W segmencie produktów ochronnych BZ WBK-Aviva TU pozyskało składkę o 8% wyższą r/r. W spółce majątkowej składka wzrosła o 2%, a w spółce życiowej o 17% w stosunku do roku 2014.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...