bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Poczta Polska chce rozszerzyć swoją działalność ubezpieczeniową

Poczta Polska chce rozszerzyć swoją działalność ubezpieczeniową

Dodano: 2016-08-24

Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, w rozmowie z agencją informacyjną Reuters przyznał, że najbliższa strategia Poczty Polskiej będzie dążyła do wzmacniania pozycji Poczty Polskiej w sektorze finansów i ubezpieczeń dla klientów indywidualnych. Poinformował też, że na razie nie ma planów co do prywatyzacji spółki.

Zmiany w strategii Poczty Polskiej są podyktowane spadkiem przychodów głównej działalności spółki, tj. dostarczania usług pocztowych. Za zmniejszenie przychodów odpowiada przede wszystkim wzrost konkurencji i powstawanie prywatnych podmiotów w tej branży. Aktualnie Poczta Polska ma mały udział w sektorze finansów i ubezpieczeń dedykowanych podmiotom indywidualnym. Jak wskazał Smoliński, Poczta Polska powinna próbować naśladować podobny podmiot działający we Włoszech, który ma w swej ofercie szeroki wybór usług finansowych skierowanych do osób prywatnych.

„Chcemy rozwijać usługi oferowane już na Poczcie takie jak Bank Pocztowy i ubezpieczenia” – powiedział Smoliński. „Poczta Polska ma wielki potencjał. Żaden inny bank, żaden inny ubezpieczyciel nie ma tylu punktów sprzedaży jak Poczta Polska, zwłaszcza w mniejszych miastach” – dodał. Poczta Polska posiada 75 proc. udziałów Banku Pocztowego. Zarządza ponad 7 tys. własnych punktów sprzedaży oraz należących do agencji współpracujących ze spółką. Dla porównania, Bank PKO ma 1,3 tys. oddziałów w całym kraju.

„Rynek przesyłek pocztowych stanowi ogromne wyzwanie dla Poczty Polskiej” – powiedział dla Reuters Kazimierz Smoliński. Jego zdaniem, bardziej stanowczy ruch w kierunku dostarczania usług finansowych mógłby przełożyć się na silniejszą konkurencję wobec brytyjskich pożyczkodawców – Provident i Wonga – największych podmiotów obecnych na polskim rynku usług pożyczkowych.

Smoliński zapowiedział, że nowa strategia Poczty Polskiej zostanie przedstawiona w przyszłym miesiącu. Jego zdaniem, spółka powinna ulepszyć stosowane rozwiązania IT w celu poprawy jakości oferowanych usług pocztowych i innych.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...