bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Plan Morawieckiego będzie przyjęty przez rząd w październiku 

Plan Morawieckiego będzie przyjęty przez rząd w październiku 

Dodano: 2016-09-16

Plan Morawieckiego będzie przyjęty przez rząd w październiku Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju w rozmowie z PAP potwierdził, że w październiku lub na początku listopada rząd zatwierdzi Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. „Projekt strategii chcemy przyjąć w październiku lub na początku listopada. Dziś jest on konsultowany, odbywamy w całym kraju ok. 200 spotkań z samorządami, stowarzyszeniami, zrzeszeniami pracodawców i pracowników, czy związkami zawodowymi. W październiku będziemy to scalać i przedkładać Radzie Ministrów” – powiedział.

Minister pytany o proces wdrażania Strategii i poszczególne etapy zaznaczył, że w pierwszej kolejności zabiegać będzie o dokonanie podstawowych przemian, które są rdzeniem Planu. Chodzi przede wszystkim o „zmniejszenie obciążeń biurokratycznych, zwiększenie skłonności do innowacji, oszczędzania, czy zmiana modelu edukacyjnego” – powiedział PAP minister. „Zdaję sobie sprawę, że konkretne projekty, tj. drony, budowa promów, wielkich jednostek morskich, projekty szynowe wzbudzają większe zainteresowanie, ale te spektakularne rzeczy nie są pierwszorzędne. Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma być oparciem polskiej gospodarki o inne założenia niż do tej pory: o budowę oszczędności krajowych i zwiększenie dynamiki inwestycji” – wyjaśnił.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...