bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
PIU: Polski rynek bancassurance II kw. 2016 – (Dział II)

PIU: Polski rynek bancassurance II kw. 2016 – (Dział II)

Dodano: 2016-11-02
Publikator: Polska Izba Ubezpieczeń

We wczorajszym wydaniu dziennika beinsured przedstawiliśmy pierwszą część raportu, opublikowanego w dniu 27 października 2016 r. przez Polską Izbę Ubezpieczeń, dotyczącą rynku bancassurance ubezpieczeń na życie w II kwartale 2016 r. (czytaj więcej: PIU: Polski rynek bancassurance II kw. 2016 r. (Dział I)). Dziś zaprezentujemy wyniki raportu dotyczące rynku bancassurance ubezpieczeń majątkowych i osobowych. W raporcie uwzględniono wyniki 22 towarzystw majątkowych.

Z raportu wynika, iż udział składki przypisanej brutto pozyskanej w kanale bancassurance w składce ogółem zakładów ubezpieczeń majątkowych i osobowych uczestniczących w badaniu, w porównaniu do ostatnich lat, znacząco spadł. W badanym okresie wynosił on 6,7%, podczas gdy w II kwartale roku 2015 oraz 2014 wynosił 9,3%. Tendencja wzrostowa utrzymywała się stale od I kwartału 2012 r., kiedy udział składki przypisanej brutto pozyskanej w kanale bancassurance wynosił poniżej 6%.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...