bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PeoPay KIDS od banku Pekao

PeoPay KIDS od banku Pekao

Dodano: 2022-05-11
Publikator: informacja prasowa

Bank Pekao wprowadza nową funkcję w aplikacji PeoPay KIDS. Dotychczas dzieci w wieku 6-13 lat mogły wybierać sobie trenera – Lisa, Żubra lub Złotówkę, a teraz mogą wybrać także wygląd swojej aplikacji.

Wdrożenie zmiany w aplikacji jest odpowiedzią banku na sugestie zgłaszane przez najmłodszych klientów. Są wśród nich dzieci kilkuletnie oraz nastoletnie. Innowacje mają na celu to, by dzieci już od najmłodszych lat uczyły się finansów. Zatem, im bardziej przyjazna aplikacja, tym skuteczniejsza nauka.

Pakiet PeoPay KIDS to Konto Przekorzystne, rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz aplikacja PeoPay KIDS. Dodatkowo dziecko może posiadać swoją pierwszą, imienną kartę do konta. Z kolei w aplikacji może uczyć się oszczędzania w Skarbonce. Dzieci najchętniej odkładają pieniądze na konkretne cele – jest to 90 proc. środków. Natomiast rodzice mają pełną kontrolę nad finansami dziecka w swojej bankowości internetowej i mobilnej Panelu Rodzica.

Warto przypomnieć, że w marcu br. bank wdrożył nowe funkcje w aplikacji, które umożliwiają dzieciom korzystanie z rozwiązań, które wcześniej nie były dla nich dostępne. Wskazać tu należy np. płatności przy użyciu kodów Blik w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...