bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PBUK współorganizuje kongres dotyczący prawa ubezpieczeń komunikacyjnych

PBUK współorganizuje kongres dotyczący prawa ubezpieczeń komunikacyjnych

Dodano: 2016-07-27
Publikator: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zaprasza na XVII Kongres Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Jest on organizowany przez IETL (Instytut Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych) z Luksemburga we współpracy z PBUK. Kongres odbędzie się w dniach 5-7 października 2016 r. w Hotelu Intercontinental w Warszawie.

Organizatorzy zapowiadają, iż Kongres służy wymianie doświadczeń w dziedzinie prawa ubezpieczeń, prawa o odpowiedzialności cywilnej i prawa o ruchu drogowym w Unii Europejskiej. Ponadto, jest platformą do dyskusji na temat aktualnego orzecznictwa i zmian w prawodawstwie wspólnotowym.

Polskie prawo odszkodowawcze, relacja z podmiotami nadzoru i prawo konsumenckie, jak również możliwości polubownego rozstrzygania sporów – to tematy pierwszego dnia wydarzenia (5 października 2016 r.).

– PBUK od lat uczestniczy w przedsięwzięciach podejmowanych przez Instytut Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Będąc instytucją non-profit, działającą w interesie ubezpieczonych i poszkodowanych, Biuro intensywnie wspiera inicjatywy mające na celu wzmocnienie praw konsumenckich. Prowadzona podczas Kongresu wymiana myśli i doświadczeń, a także – miejmy nadzieję – gorące dyskusje, mogą pozytywnie oddziaływać na postrzeganie miejsca polskiego rynku ubezpieczeniowego w Europie, jak i wpłynąć na rozwiązania krajowe w zakresie ochrony praw uczestników wypadków drogowych – powiedział Mariusz Wichtowski, prezes zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

W kolejnych dnia (6 i 7 października 2016 r.) Kongresu poruszony zostanie temat Brexitu oraz jego wpływu na przemieszczanie się po europejskich drogach. Omówione zostaną również aktualne problemy takie jak wyjście naprzeciw wymaganiom, jakie stawia mobilna przyszłość, dostosowanie prawa i zakresu pokrycia ubezpieczeniowego w odniesieniu do pojazdów autonomicznych, a także dochodzenie roszczeń odszkodowawczych w przypadku zdarzeń spowodowanych ruchem takich pojazdów.

Instytut Europejskiego Prawa Ubezpieczeń Komunikacyjnych (Institute for European Traffic Law – IETL) to organizacja non-profit, skupiająca instytucje pomagające poszkodowanym w wypadkach drogowych, prawników, naukowców, Biura Narodowe, stowarzyszenia ubezpieczeniowe i reasekuracyjne. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych jest członkiem IETL.

Udział w Kongresie pierwszego dnia jest bezpłatny i nie wiąże się z koniecznością zgłoszenia się na pozostałe dni i opłaty z tym związanej.

Więcej informacji dotyczących Kongresu znajduje się na stronie PBUK pod adresem: http://www.pbuk.pl/pl/o-nas/aktualnosci/item/39-pbuk-wspolorganizatorem-miedzynarodowego-kongresu-nt-prawa-ubezpieczen-komunikacyjnych

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...