bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Paweł Ziemba: ubezpieczyciele nie mogą zostawić klientów samych sobie

Paweł Ziemba: ubezpieczyciele nie mogą zostawić klientów samych sobie

Dodano: 2017-03-15

W dniu 21 października ub. r. Skandia zaczęła funkcjonować pod nową nazwą Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group (czytaj więcej: Skandia przemienia się w Vienna Life). Paweł Ziemba, prezes towarzystwa, w wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolita opowiedział o kulisach rebrandingu i aktualnej sytuacji na rynku finansowo-ubezpieczeniowym w Polsce.

Jak przypomniał prezes Vienna Life, zmiana nazwy związana jest z przejęciem spółki przez Vienna Insurance Group w 2014 r. VIG jest jedną z największych grup kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Polski ubezpieczyciel poprzez zmianę nazwy chciał podkreślił przynależność do austriackiego ubezpieczyciela.

Pytany o oczekiwania nowego właściciela polskiego zakładu ubezpieczeń wymienił na pierwszym miejscu stworzenie stabilnej platformy rozwoju dla firmy, za czym kryje się transformacja biznesowa. W jego opinii, na sukces mogą liczyć firmy finansowe, które będą w stanie nawiązać bliskie relacje z klientami. Jak wskazał prezes Vienna Life, dotyczy to firm, które będą towarzyszyć w sposób nienarzucający się, ale efektywny w codziennym życiu klientów i wspólnie przechodzić przez różnego rodzaju sytuacje życiowe. Jak wyjaśnił w rozmowie, klient musi rozumieć rolę ubezpieczyciela, produktu. Jest to możliwe poprzez edukację, dialog, współpracę z partnerami.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...