bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Oszuści podszywający się pod rządowy portal biznes.gov.pl

Oszuści podszywający się pod rządowy portal biznes.gov.pl

Dodano: 2022-09-15

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (CSIRT NASK) ostrzega przed kampanią e-mailową, która naśladuje wiadomości przychodzące z serwisu biznes.gov.pl.

Specjaliści wyjaśniają, że fałszywe wiadomości informują o powiadomieniu, jakie czeka na odbiorcę w rządowym serwisie informacyjno-usługowym. Kopia znajduje się rzekomo w załączeniu. Jednak w rzeczywistości jest to archiwum, w którym znajduje się złośliwy skrypt. Po otwarciu system zostaje zainfekowany.

Przypomnijmy, że wszystkie podejrzane wiadomości e-mail możecie zgłosić nam za pomocą formularza na stronie incydent.cert.pl, a wiadomości SMS możecie przekazać na numer 799 448 084.

CERT Polska został powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w internecie. Zespół działa w strukturach Państwowego Instytutu Badawczego – Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).

 

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...