bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Open Life TU zebrało ponad 1 mld zł przypisu składki po I poł. 2017 r.

Open Life TU zebrało ponad 1 mld zł przypisu składki po I poł. 2017 r.

Dodano: 2017-08-24

Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie zakończyło I poł. 2017 r. z przypisem składki powyżej 1 mld zł, co daje wynik o 66% lepszy od uzyskanego na koniec I półrocza 2017 r. Wynik finansowy spółki wyniósł 5,6 mln zł.

Prawie 1,04 mld zł zebrało Open Life TU w I poł. 2017 r. Przyniosło to towarzystwu ponad 25 mln zł zysku technicznego i 5,6 mln zł zysku finansowego netto. W analizowanym okresie suma bilansowa stanowiła ponad 8 mld zł. Aktywa UFK, którymi aktualnie zarządza towarzystwo, są warte ponad 7,4 mld zł. 

„Weszliśmy w ten rok bardzo dynamicznie. Udało nam się wzmocnić ofertę produktów ochronnych i ubezpieczeń pracowniczych, rozwijamy też współpracę z multiagencjami. Pierwsze dwa kwartały uplasowały nas na drugim miejscu pod względem przypisu składki w ubezpieczeniach życiowych” – komentuje wyniki Izabela Śliwowska, wiceprezes Open Life TU Życie, cytowana w komunikacie. 

Jak podaje towarzystwo w informacji prasowej, spółka przygotowuje się do wdrożenia nowych unijnych regulacji prawnych, zwłaszcza dyrektywy IDD i rozporządzenia PRIIPs. „Nie zamierzamy zwalniać tempa. Chociaż przygotowania do wdrożenia IDD i KID stanowią pewne wyzwanie, równolegle pracujemy już nad nową strategią biznesową i komunikacyjną. To w tym obszarze prowadzimy obecnie najbardziej intensywne działania. Należy też wspomnieć, że zespół Open Life został wzmocniony przez Piotra Twardokęsa, nowego wiceprezesa odpowiedzialnego za strategię sprzedażową towarzystwa” – dodaje Śliwowska.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...