bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Open Finance kupuje Noble Funds TFI

Open Finance kupuje Noble Funds TFI

Dodano: 2016-05-04
Publikator: Open Finance

Firma doradztwa finansowego Open Finance poinformowała, że zamierza zakupić od Getin Noble Banku 9,99 proc. udziałów w Noble Funds TFI. W sumie będzie to kosztować spółkę 21 mln zł plus 1,3 mln zł za możliwość odroczenia płatności w pięciu ratach. Spółka ma sfinalizować transakcję do 30 kwietnia 2019 r. Poprzednie raty będą uiszczane w każdym roku kalendarzowym do dnia 30 kwietnia.

Inwestorzy niezbyt przychylnie zareagowali na plany Open Finance. W poniedziałkowe popołudnie ceny akcji spółki spadły o 1,3 proc., do wysokości 3,68 zł za akcję, pomimo ogólnej hossy na giełdzie.

Noble Funds TFI będzie drugim funduszem inwestycyjnym należącym do spółki Open Finance, obok Open Finance TFI. Obecnie, Noble Funds TFI należy w 100 proc. do Getin Noble Banku. Wszystkie te spółki są kontrolowane przez Leszka Czarneckiego.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...