bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
O księgowej, która wyłudziła niemal 150 tysięcy złotych

O księgowej, która wyłudziła niemal 150 tysięcy złotych

Dodano: 2022-09-02

W czasie pandemii, w ramach rządowej tarczy pomocowej, „kreatywna” księgowa wyłudziła ok. 145 tys. zł. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia.

W imieniu wielu osób, które prowadziły działalność gospodarczą, księgowa składała wnioski o dofinansowanie w ramach tarczy finansowej. Kobieta czyniła to bez ich wiedzy oraz zgody. Dodatkowo podrabiała podpisy tych osób na pełnomocnictwach do reprezentowania.

W dokumentach podawała własny numer konta do przelewu środków z dofinansowania. Kobieta złożyła też nierzetelne wnioski, „dzięki” czemu wyłudziła chociażby świadczenia postojowe, dofinansowania, subwencje – narażając przy tym Skarb Państwa na straty.

Proceder rozpoczął się w lipcu 2020 r. i trwał ponad 12 miesięcy. Księgowa usłyszała 33 zarzuty oszustwa i grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Artykuły powiązane

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...

Nazwa „odszkodowanie” nie wystarczy do zwolnienia z PIT

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z dnia 26 marca 2024 r. (sygn. akt...

Przewodnik „Ubezpieczenia w transporcie, czyli dlaczego nie warto ryzykować?”

Przewodnik po ubezpieczeniach w transporcie jest już dostępny! Pobierz go już teraz! 👉🏻 POBIERAM...