bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
O księgowej, która wyłudziła niemal 150 tysięcy złotych

O księgowej, która wyłudziła niemal 150 tysięcy złotych

Dodano: 2022-09-02

W czasie pandemii, w ramach rządowej tarczy pomocowej, „kreatywna” księgowa wyłudziła ok. 145 tys. zł. Prokuratura przygotowała akt oskarżenia.

W imieniu wielu osób, które prowadziły działalność gospodarczą, księgowa składała wnioski o dofinansowanie w ramach tarczy finansowej. Kobieta czyniła to bez ich wiedzy oraz zgody. Dodatkowo podrabiała podpisy tych osób na pełnomocnictwach do reprezentowania.

W dokumentach podawała własny numer konta do przelewu środków z dofinansowania. Kobieta złożyła też nierzetelne wnioski, „dzięki” czemu wyłudziła chociażby świadczenia postojowe, dofinansowania, subwencje – narażając przy tym Skarb Państwa na straty.

Proceder rozpoczął się w lipcu 2020 r. i trwał ponad 12 miesięcy. Księgowa usłyszała 33 zarzuty oszustwa i grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...