bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nowy produkt od Gothaer: ubezpieczenie NNW dziecka oraz casco fotelika w cenie zakupu

Nowy produkt od Gothaer: ubezpieczenie NNW dziecka oraz casco fotelika w cenie zakupu

Dodano: 2016-07-27

Gothaer rozpoczął współpracę ze szwedzką firmą Axkid, producentem fotelików samochodowych dla dzieci. Zgodnie ze skandynawską dewizą foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy są bezpieczniejsze. Teraz, w cenie zakupu fotelika, rodzice otrzymają ubezpieczenie Gothaer, które chroni zarówno dziecko, jak i fotelik. Jego aktywacja jest prosta, ochrona trwa 12 miesięcy, obejmuje całą Europę, a najmłodsi mają ochronę także poza pojazdem.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2015 roku miało miejsce blisko 3 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat. – Na polskim rynku nie ma jeszcze oferty pakietowej, która chroniłaby zarówno dziecko, jak i fotelik. Postanowiliśmy to zmienić, zwłaszcza, że ubezpieczenia dodawane do produktów w momencie zakupu) pozwalają dotrzeć do osób, które nigdy nie pomyślałyby o ubezpieczeniu w danym momencie, a może powinny – podkreśla Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU SA.

Dziecko podwójnie bezpieczne

Ubezpieczenie obejmuje ochroną zarówno dziecko (NNW), jak również fotelik przewożony w pojeździe. Suma ubezpieczenia NNW wynosi 10 000 zł. Polisa działa 12 miesięcy od momentu aktywowania, a do samej aktywacji potrzebne jest jedynie imię i nazwisko oraz PESEL dziecka. Co ważne, ochrona NNW obowiązuje również poza samochodem, przez 24 godziny na dobę, nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Europy. Fotelik ubezpieczony jest od uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży wraz z samochodem, w którym był zamontowany. – Warto pamiętać, że fotelik, który uczestniczył w wypadku traci swoje właściwości ochronne. W przypadku aktywowania ubezpieczenia Gothaer odszkodowanie może wynieść 90 proc. wartości zniszczonego fotelika, ale podstawą do jego otrzymania jest oryginalny dowód zakupu, więc warto zachować go na przyszłość – podkreśla Anna Materny z Gothaer. 

Fotelik ma znaczenie

Dziecko w samochodzie musi podróżować w odpowiednio dobranym foteliku. Zgodnie z nowelizacją przepisów, obowiązek przewożenia dzieci w foteliku zależy od ich wzrostu (kiedyś znaczenie miała waga). Badania, nie tylko skandynawskich producentów, wykazują, że znacznie bezpieczniejsze jest montowanie fotelików tyłem do kierunku jazdy. Dlaczego? Ponieważ takie położenie chroni dziecięcy kręgosłup przed urazami i to nie tylko w strefie kręgów szyjnych, a w razie kolizji zapobiega uderzeniu przez dziecko głową o przednie siedzenie.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Odpowiednio zamontowany fotelik oraz ubezpieczenie NNW dla dziecka to niejedyne elementy bezpieczeństwa, na które zwraca uwagę Gothaer TU SA. Wczoraj obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, z tej okazji ubezpieczyciel przygotował specjalny poradnik dla właścicieli czterech kółek obejmujący szereg tematów, o których najczęściej zapominają kierowcy. W folderze dostępnym bezpłatnie na stronie internetowej Gothaer można przeczytać m.in. o bezpiecznym podróżowaniu z dziećmi, obowiązkowych przeglądach pojazdu, wymianie pękniętych szyb, kontrolowaniu opon i zasadach przewożenia zwierząt. 

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...