bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nowy produkt dla rowerzystów – „Koło za kołem” od Aviva

Nowy produkt dla rowerzystów – „Koło za kołem” od Aviva

Dodano: 2017-04-19

Aviva wprowadziła nowatorskie ubezpieczenie dla właścicieli nowych rowerów. W ramach pilotażu firma planuje ubezpieczyć przez internet tysiąc rowerów i ich właścicieli. 

„Koło za kołem” to produkt, który obejmuje ochroną każdy nowy rower. Warunkiem ubezpieczenia jest zakup roweru w przeciągu ostatnich 6 miesięcy oraz wartość roweru powyżej kwoty 5 tys. zł.

Polisa „Koło za kołem” obejmuje 4 elementy:

  • „rowerowe casco”, czyli kradzież lub uszkodzenie roweru, suma gwarancyjna stanowi maks. 100% wartości rynkowej roweru
  • następstwa nieszczęśliwego wypadku – świadczenia w wysokości do 20 000 zł w razie nieszczęśliwego wypadku lub uszczerbku na zdrowiu właściciela roweru
  • odpowiedzialność cywilną – do 20 000 zł na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy rowerem
  • pakiet assistance – Pomoc Rowerowa 24 h – naprawa na miejscu lub transport do najbliższego warsztatu lub miejsca

Ubezpieczenie można szybko i wygodnie kupić przez internet, opłacając składkę kartą płatniczą lub przelewem. Wysokość składki zależy od wartości roweru i wynosi od 100 do 170 zł rocznie.

– Kupujemy coraz więcej coraz lepszych rowerów i jeździmy nimi rekreacyjnie, do pracy, na zakupy, do znajomych. Mamy świadomość, że podczas jazdy możemy ulec kontuzji lub wyrządzić komuś nieumyślnie szkodę, a nasz rower pozostawiony w miejscu publicznym może zostać skradziony. Proponujemy więc pierwsze w Polsce ubezpieczenie, obejmujące casco roweru, wraz z ochroną bezpieczeństwa właściciela. W ramach pilotażu chcemy zawrzeć tysiąc umów. Potem ocenimy, czy nasz produkt odpowiada na potrzeby klientów i zdecydujemy o stałej ofercie dla miłośników rowerów – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju produktów majątkowych i underwritingu indywidualnego w Avivie.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...