bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Nowy członek zarządu Banku Millennium

Nowy członek zarządu Banku Millennium

Dodano: 2016-06-07

W dniu 6 czerwca 2016 roku rada nadzorcza Banku Millennium powołała Wojciecha Rybaka na stanowisko członka zarządu Banku Millennium odpowiedzialnego za rynek klientów detalicznych.

Wojciech Rybak jest pracownikiem Grupy Banku Millennium od 1996 roku. Początkowo zajmował stanowisko Dyrektora w Banku Millennium. W 2003 roku objął funkcję Członka Zarządu Millennium Leasing odpowiedzialnego m.in. za sprzedaż, a od 2009 roku był Prezesem Zarządu Millennium Leasing. Pełni również funkcję Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

– Wojciech Rybak jest cenionym i doświadczonym menedżerem, który podczas swojej dwudziestoletniej pracy w Grupie Banku Millennium udowodnił, że potrafi budować strategie biznesowe i skutecznie wprowadzać je w życie. Pozytywne wyniki finansowe Millennium Leasing, spółki dynamicznie rozwijającej się pod jego kierownictwem i powiększającej udział w rynku, są najlepszym dowodem. Szczególnie istotne jest również to, iż jest on uznanym liderem, dbającym o zaangażowanie i satysfakcję  pracowników. Jestem przekonany, że sprawnie pokieruje świetnym zespołem pracowników swojego departamentu, aby zrealizować ambitną strategię dalszego rozwoju Banku na rynku detalicznym. Ja osobiście, a także wszyscy obecni Członkowie Zarządu będziemy wspierali go w nowej roli – komentuje Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

Jak informuje Bank Millenium, Wojciech Rybak będzie odpowiedzialny za realizację planu rozwoju, który zakłada wzmocnienie tempa pozyskiwania klientów detalicznych oraz oferowanie im najwyższej jakości produktów i usług dostosowanych do ich potrzeb. Bank konsekwentnie wdraża  podejście, które zakłada organiczny wzrost udziału w rynku oraz budowę przewagi konkurencyjnej w oparciu o wysoką jakość obsługi oraz pozytywne doświadczenia klientów, a także dalszą digitalizację.

– Nominacja na stanowisko Członka Zarządu Banku Millennium jest dla mnie bardzo dużym uznaniem. Jestem dumny, że będę mógł wykorzystać swoje wieloletnie managerskie doświadczenie i pokierować dalszym rozwojem Banku na rynku detalicznym. Wierzę, że współpraca z wielokrotnie wyróżnianym, znakomitym zespołem będzie jednocześnie wyzwaniem i przyjemnością. Swoje nowe zadanie rozpocznę od odwiedzenia placówek banku w całej Polsce i poznania współpracowników, z którymi wspólnie będę realizował strategiczne cele Banku – skomentował Wojciech Rybak.

W dniu 6 czerwca br. Wojciech Rybak złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Millennium Leasing.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...