bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
KNF/UOKIK
Nowe TFI na polskim rynku

Nowe TFI na polskim rynku

Dodano: 2016-04-26
Publikator: Komisja Nadzoru Finansowego

KNF na ostatnim posiedzeniu wydało zgodę na utworzenie Insignis  TFI. Będzie to już 62. towarzystwo działające na polskim rynku.

– Komisja jednogłośnie udzieliła zezwolenia na wykonywanie działalności polegającej na tworzeniu funduszy inwestycyjnych lub funduszy zagranicznych i zarządzaniu nimi, w tym na pośrednictwie w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa, oraz reprezentowaniu ich przez Insignis TFI – czytamy w komunikacie KNF.

Wniosek o udzielenie licencji został złożony w maju 2015 r. Założycielami TFI są Grzegorz Witkowski oraz Marcin Petelski, którzy zarządzają autorskim funduszem Insignis FIZ.

Grzegorz Witkowski jest związany z Trigon TFI, w którym pełnił funkcję członka zarządu, w tym czasie współzarządzał również funduszami absolutnej stopy zwrotu instytucji.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...