bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nowe produkty od Gothaer

Nowe produkty od Gothaer

Dodano: 2016-10-24

Gothaer poinformował, iż wprowadza do swojej oferty dwa nowe produkty skierowane do klientów indywidualnych. Pierwszą propozycją jest „GoVital” – ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po nieszczęśliwym wypadku. Druga propozycja to „GoAuto” – dotyczy kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym.

Ubezpieczenia te maja umożliwić m.in. uzyskanie szybkiego dostępu do lekarzy różnych specjalizacji, opiekę pielęgniarską, rehabilitację, pomoc domową po hospitalizacji, dostarczenie lekarstw, transport do placówki medycznej. Ubezpieczyciel zapewnia jednak, że produkty dają coś więcej. Zapewniają organizację wyżej wymienionych świadczeń. Towarzystwo pomaga w wyborze najbardziej dogodnego terminu czy placówki. Gothaer zapewnia, iż czas oczekiwania na wizytę nie przekroczy 5 dni.

– Dla przysłowiowego Kowalskiego, który właśnie uległ wypadkowi i wyszedł ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z szeregiem dalszych zaleceń medycznych, rekonwalescencja oparta na procedurach NFZ to prawdziwe wyzwanie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na prywatne leczenie. Jednak ważna jest także pomoc w organizacji świadczeń medycznych. Ochrona ubezpieczeniowa zapewniona przez Gothaer daje wsparcie w znalezieniu dogodnego terminu wizyty lekarskiej czy rehabilitacji. Dzięki takiemu wsparciu Klient może się w pełni skupić na powrocie do zdrowia- mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU S.A.

Z danych przedstawionych przez PIU wynika, że I kw. 2016 r. z ochrony w ramach polis grupowych korzystało 1,29 mln Polaków. Oznacza to roczny wzrost o 28 proc. Indywidualne polisy medyczne na początku 2016 r. wykupiło 300 tys. osób. Składka przypisana brutto dla tych polis wzrosła w I kw. 2016 r. o 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Wzrost liczby ubezpieczonych oscylował natomiast wokół 44 proc. Polisy medyczne i ubezpieczenia grupowe to jedno, a ubezpieczenia NNW i turystyczne, to co innego. Czy nowe ubezpieczenie zastąpi powyższe? Na to pytanie odpowiedziała Anna Materny.

– To różne rodzaje ubezpieczeń, które się uzupełniają. W przypadku NNW dostajemy wypłatę odszkodowania z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, który nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W przypadku „GoVital” lub ubezpieczenia kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym, Gothaer zapewnia organizację świadczeń medycznych (w tym rehabilitacji), a cały proces leczenia i rekonwalescencji odbywa się bezgotówkowo. Warto również pamiętać, że ubezpieczenia obejmują nieszczęśliwe wypadki, które powstały w Polsce i na całym świecie, ale organizacja świadczeń medycznych i pokrycie kosztów leczenia odbywa się na terenie Polski. Jeśli zatem wyjeżdżamy za granicę warto wykupić dodatkowo polisę turystyczną, która obejmuje koszty leczenia za granicą i to właśnie dlatego te trzy produkty wspólnie zapewniają nam pełną ochronę – mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU S.A.

Artykuły powiązane

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodze...