bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
NOVIS pierwszym zakładem ubezpieczeń na życie, który akceptuje płatności w walucie cyfrowej

NOVIS pierwszym zakładem ubezpieczeń na życie, który akceptuje płatności w walucie cyfrowej

Dodano: 2017-07-20

Towarzystwo ubezpieczeń NOVIS poinformowało o nawiązaniu partnerstwa z procesorem płatniczym walut cyfrowych Payment21.com. Współpraca ta umożliwi ubezpieczycielowi akceptowanie płatności w walucie cyfrowej na każdym rynku jego działania. NOVIS zaczęło akceptować Bitcoin przez Payment21.com, umożliwiając klientom płacenie online za ubezpieczenie na życie.

Słowacka spółka na początku tego roku rozpoczęła działalność na polskim rynku ubezpieczeniowym (czytaj więcej: NOVIS – nowy podmiot na polskim rynku ubezpieczeniowym). NOVIS Poistovna a.s. prowadzi działalność ubezpieczeniową w dziale I ubezpieczeń.

– W NOVIS koncentrujemy się na poszukiwaniu odpowiedniego połączenia lokalnych i alternatywnych metod płatności dla naszych klientów. Wybraliśmy Payment21.com do obsługi walut cyfrowych ze względu na ich silny nacisk na rynek regulowany – wyjaśnia Siegfried Fatzi, akcjonariusz założyciel oraz dyrektor generalny NOVIS.

– W Payments21.com mamy szczęście współpracować z aktualnie najbardziej innowacyjnym towarzystwem ubezpieczeń w branży. NOVIS ma wyjątkowe podejście do rynku ubezpieczeń, jesteśmy zobowiązani do dostarczania naszej wiedzy i technologii, aby pomóc im w realizowaniu planów ekspansji oraz w zdobywaniu nowych rynków – mówił Bernhard Kaufmann, główny menadżer Payments21.com.

Wraz z dodaniem waluty cyfrowej jako środka płatności, NOVIS poszerzył również portfolio ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych o nowy Digital Assests Fundusz Ubezpieczeniowy inwestujący głównie w górnictwo i handel. Tym samym, NOVIS staje się pierwszym zakładem ubezpieczeń, który umożliwia klientom inwestowanie do nowego świata kryptowalut poprzez umowę ubezpieczenia na życie.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...