bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
NN wdrożyło płatności online od Blue Media

NN wdrożyło płatności online od Blue Media

Dodano: 2017-06-26

Towarzystwo ubezpieczeń Nationale-Nederlanden wdrożyło usługę Płatności Online Blue Media. Dzięki niej, klienci mogą dokonać płatności poprzez e-mail, SMS, czy też u agenta. Po podpisaniu umowy ubezpieczeniowej z NN, wysyłany jest e-mail lub SMS z indywidualnym linkiem do opłacenia pierwszej składki. Po kliknięciu w wiadomość, klient zostaje przekierowywany do serwisu, gdzie może wybrać dogodną dla siebie formę płatności.

– Płatności online spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Już w pierwszych miesiącach tej funkcjonalności aż 30% klientów skorzystało z opłacenia pierwszej składki metodą płatności online. Takich technologii szukają zarówno oni, jak i agenci. W odpowiedzi na te potrzeby planujemy kolejne kroki w rozwoju usługi, również w kanale bancassurance – mówi Joanna Tołwińska, Kierownik ds. Obsługi Ubezpieczeń.

Czytaj również: Blue Media wspiera Credit Agricole TU w obsłudze sprzedaży polis ubezpieczeniowych online

– Do tej pory standardem rynkowym było opłacanie polis poprzez samodzielne wykonywanie przelewu przez klientów na wskazany rachunek bankowy, co mogło opóźniać transfer środków do firm ubezpieczeniowych. Na korzyść naszego rozwiązania przemawia szybkość transferu – płatność m.in. za pierwszą składkę polisy jest automatycznie przekazywana na rachunek ubezpieczyciela. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że dla płatnika, przyzwyczajonego do szybkich płatności w internecie, przepisywanie rachunku bankowego i danych do płatności to ostatnia rzecz, o której myśli w ciągu dnia – wyjaśnia Krystian Wesołowski z Blue Media.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...