bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
NN: profilaktyka zdrowotna i finansowa pomocna w walce z nowotworem

NN: profilaktyka zdrowotna i finansowa pomocna w walce z nowotworem

Dodano: 2017-10-12

Nationale-Nederlanden w związku z obchodzonym w dniu 15 października Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi, przypomina o profilaktyce zdrowotnej i finansowej, która pomaga kobietom w walce z nowotworem.

Ubezpieczyciel wskazuje, iż w ostatnim czasie w dużym stopniu zmieniła się świadomość Polek, które zdają sobie sprawę z konieczności dbania o swoje zdrowie, odpowiedniego odżywiania się, aktywności fizycznej i także badań profilaktycznych. Z raportu „Miej serce do zdrowia”, przygotowanego przez Nationale-Nederlanden wynika, że aż 84% ankietowanych kobiet twierdzi, że odpowiednia profilaktyka może przynieść pożądane efekty. Regularnie bada się 64% polskich kobiet.

Z badania NN wynika, że aż dwie trzecie kobiet nie byłoby w stanie poradzić sobie finansowo w razie zachorowania na raka. Ubezpieczyciel wskazuje, że właśnie dlatego warto wyrobić w sobie nawyk oszczędzania na tzw. „czarną godzinę”. Odkładanie nawet niewielkich kwot w dłuższej perspektywie czasu pomoże zbudować zabezpieczenie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Dobrym sposobem są także ubezpieczenia, w tym specjalne, oferujące wsparcie przy ciężkich zachorowaniach, takich właśnie jak nowotwór czy zawał serca. Należy bowiem pamiętać, że powrót do zdrowia może na dłuższy czas wyłączyć się z zawodowej aktywności. Stabilna sytuacja finansowa daje większy komfort psychiczny i pewniejszą postawę w walce z chorobą – zarówno choremu, jak i jego bliskim. W ramach ubezpieczenia można otrzymać assistance medyczne, dzięki któremu zyskuje się możliwość skorzystania z m.in. bezpłatnego transportu, konsultacji psychologicznej czy opieki nad nieletnimi dziećmi. Często istnieje też możliwość skorzystania z drugiej opinii medycznej w celu potwierdzenia lub modyfikacji diagnozy i planu leczenia” – wskazuje Nationale-Nederlanden.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...