bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
NN: Millenialsi liczą na dodatkowe ubezpieczenie w miejscu pracy

NN: Millenialsi liczą na dodatkowe ubezpieczenie w miejscu pracy

Dodano: 2017-07-17

Na zlecenie towarzystwa ubezpieczeń Nationale-Nederlanden przeprowadzono badanie dotyczące millenialsów. Z raportu wynika, że przy wyborze pracy dla polskich millenialsów niezwykle ważne są elementy pozapłacowe, takie jak prywatna opieka medyczna oraz ubezpieczenie grupowe na wypadek utraty zdrowia.

Pokolenie Y, poza odpowiednim wynagrodzeniem, oczekuje również w swojej pracy wsparcia i rozwoju, ale także bezpieczeństwa socjalnego. Dla amerykańskich millenialsów najbardziej pożądanym benefitem pozapłacowym jest dostęp do opieki medycznej. Natomiast dla Polaków w wieku 18-24 lat, przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu w nowej firmie najważniejsze, oprócz wysokości wynagrodzenia, są przede wszystkim odległość miejsca pracy od domu oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje.

Z badania wynika, że dla połowy z nich istotne są także pozapłacowe elementy wynagrodzenia, takie jak ubezpieczenie czy prywatna opieka medyczna. W grupie wiekowej 25-34 lata odpowiedź ta zyskała 44%. Dla jednej piątej ankietowanych pozapłacowe elementy wynagrodzenia byłyby czynnikiem decydującym o zmianie miejsca pracy.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...