bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nie żyje prezes największego szwajcarskiego koncernu ubezpieczeniowego

Nie żyje prezes największego szwajcarskiego koncernu ubezpieczeniowego

Dodano: 2016-05-31

Rodzina Martina Senn poinformowała o jego śmierci oraz oficjalnie potwierdziła, że odebrał sobie życie w ostatni piątek (27.05.2016 r.).

Martin Senn funkcję prezesa Zurich Insurance Group, największego koncernu ubezpieczeniowego w Szwajcarii pełnił przez 6 lat. W grudniu ubiegłego roku poddał się do dymisji z uwagi na słabe wyniki finansowe grupy. Senn krytykowany był za prowadzoną politykę firmy oraz za jej dramatycznie niskie wyniki finansowe.

Należy wspomnieć, iż trzy lata temu na swoje życie targnął się wiceprezes ds. finansowych Zurich Insurance Group, Pierre Wauthier. W liście pożegnalnym napisał, iż nie mógł znieść atmosfery w pracy i krytyki ówczesnego prezesa Josefa Ackermanna. Nie znaleziono jednak dowodów na niestosowne zachowanie prezesa.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...