bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nationale-Nederlanden wspiera młodzież w pracach nad innowacjami społecznymi

Nationale-Nederlanden wspiera młodzież w pracach nad innowacjami społecznymi

Dodano: 2017-03-30

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Nationale-Nederlanden zorganizowała pierwszą w Polsce edycję konkursu Social Innovation Relay. W ramach programu uczniowie zgłosili ponad 60 pomysłów na innowacje społeczne. Zwycięzcy reprezentować będą Polskę w międzynarodowym finale konkursu.

W ramach konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie quizu dotyczącego przedsiębiorczości społecznej. W następnym kroku musieli zaproponować usługę lub produkt odpowiadający potrzebom wybranej grupy społecznej lub będący odpowiedzią na zidentyfikowane wyzwanie społeczne. Uczestnicy programu mogli liczyć na pomoc i profesjonalne porady ze strony wolontariuszy z Nationale-Nederlanden, którzy prowadzili w szkołach zajęcia na temat innowacji i przedsiębiorczości społecznej. W następnym etapie będą również wsparciem dla uczestników konkursu jako mentorzy w przygotowaniu profesjonalnego biznesplanu przedsięwzięcia.

– To dla nas wielka przyjemność móc zaangażować się w ten projekt i współpracować z młodymi, zdolnymi ludźmi. Podczas lekcji prowadzonych przez naszych wolontariuszy, niejednokrotnie zadziwiało nas innowacyjne podejście do przedsiębiorczości społecznej. Cieszymy się, że nasi mentorzy mogą wspierać inicjatywy najbardziej pomysłowych uczniów z całego kraju – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się między innymi opaska połączona z aplikacją mobilną, zwiększająca bezpieczeństwo dzieci i osób starszych, a także projekt aktywizacji społecznej emerytów czy wsparcia funduszu stypendialnego dla utalentowanej młodzieży,

Ubezpieczyciele coraz częściej angażują się w projekty mające na celu edukację finansową dzieci i młodzieży. Takim przykładem jest między innymi program realizowany we współpracy z MetLife – MetLife LifeChanger, podczas którego młodzi ludzie korzystają z możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat finansów i ubezpieczeń, co pozwala im z większą świadomością planować dalszą edukację i przyszłość zawodową (czytaj więcej: MetLife LifeChanger – wolontariusze uczą przedsiębiorczości).

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...