bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie na życie pracowników może obniżyć rotację w firmie

Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie na życie pracowników może obniżyć rotację w firmie

Dodano: 2017-03-22

Nationale-Nederlanden tłumaczy, że w przypadku małych i średnich firm sposobem na zatrzymanie wartościowych pracowników jest zaoferowanie im przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie.

Specjaliści z towarzystwa ubezpieczeń podkreślają w specjalnym komunikacie, że to co wyróżnia małe firmy jako atrakcyjnych pracodawców, to przyjazna atmosfera w organizacji, zgrany zespół i życzliwe relacje z przełożonymi. W badaniu Randstad Award ponad połowa respondentów wskazała, że w pracy szczególnie jest dla nich istotna atmosfera w firmie. Ponadto, wskazywali, że małe firmy dają profesjonalistom więcej swobody w kształtowaniu warunków pracy oraz bardziej zróżnicowane zadania.

Natomiast w kwestiach motywatorów ekonomicznych, jak wymieniają eksperci Nationale-Nederlanden, kluczowymi elementami są podwyżki wynagrodzeń, dodatkowe premie i możliwość posiadania udziałów w spółce. Przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie firmy coraz częściej oferują swoim pracownikom przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie.

– Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich firm, w których czasem trudno o stabilność zatrudnienia ze względu na zawierane z pracownikami umowy cywilnoprawne. Przystąpienie firmy do takiego ubezpieczenia to jasny sygnał wysyłany przez pracodawcę jego pracownikom, że czuje się odpowiedzialny za ich przyszłość finansową – mówi Joanna Walczuk, ekspertka z zakresu ubezpieczeń grupowych w Nationale-Nederlanden.

– Grupowe ubezpieczenia podwyższają atrakcyjność każdego pracodawcy. Pracownik firmy dbającej o swoich ludzi, doceniony i zadowolony z pracy, jest bardziej efektywny i przynosi jej dodatkową wartość – dodaje ekspertka Nationale-Nederlanden.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...