bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Nationale-Nederlanden kupiło Notusa

Nationale-Nederlanden kupiło Notusa

Dodano: 2016-05-18

Nationale-Nederlanden podpisało umowę z Notus Doradcy Finansowi, zgodnie z którą zakład ubezpieczeń przejmie 100 proc. akcji Domu Kredytowego Notus. Obecnie transakcja czeka na zatwierdzenie przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Notus to jedna z największych w Polsce firm doradczych w zakresie finansów. Ponadto, w swojej ofercie ma również udzielanie pożyczek pod hipotekę, sprzedaż ubezpieczeń oraz produktów inwestycyjnych i oszczędnościowych. Transakcja ma zostać sfinalizowana w II poł. 2016 r., po uzyskaniu zgody przez UOKiK.

Dla NN przyjęcie podmiotu z sektora doradztwa finansowego stanowi szansę na powiększenie siatki dystrybucyjnej o 350 doradców, którzy posiadają swe oddziały w największych miastach Polski, a także o 280 przedstawicieli mających podpisane umowy franczyzy z Notus, mających swe siedziby na terytorium całej Polski.

– Przejęcie Notus Doradcy Finansowi pozwoli nam poszerzyć skalę naszej dystrybucji. Niezmiennie nasza wyłączna sieć Przedstawicieli Ubezpieczeniowo-Finansowych pozostaje naszym wiodącym kanałem, niemniej jednak widzimy, że w dzisiejszym świecie musimy zapewniać klientom szeroki dostęp do usług Nationale-Nederlanden. Chcemy poszerzyć naszą dystrybucję poprzez kanały dające nam kontrolę nad jakością sprzedaży. Jestem przekonany, że partnerstwo z renomowanym doradcą finansowym w Polsce, świadczącym wysokiej jakości usługi, pomoże nam w realizacji tego celu –oświadczył Wojciech Sass, prezes Nationale-Nederlanden.

Podobnie Notus postrzega alians strategiczny jako szansę na rozwój w obszarze core businessu – dystrybucja pożyczek i kredytów hipotecznych, a także ubezpieczeń na życie.

– Strategiczne partnerstwo z NN to dla nas otwarcie nowego rozdziału w historii firmy i niewątpliwa szansa. Związujemy się z firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, bogatej ofercie produktów ubezpieczeniowych i uznanej marce, która cieszy się zaufaniem klientów. Współpraca z tak liczącym się partnerem to dla nas wyróżnienie, a przede wszystkim nowe możliwości rozwoju i budowania przewagi konkurencyjnej w obszarze doradztwa finansowego. Nasze wartości są zbieżne, dlatego tym bardziej wchodzimy do grupy z przekonaniem, że jest to bardzo dobry krok dla rozwoju naszej marki – wskazuje Robert Pepłoński, prezes Notus Doradcy Finansowi.

Artykuły powiązane

Prawo do zadośćuczynienia dla członków rodziny poszkodowanego niezgodne z Konstytucją?

Od niemal półtora roku, tj. od dnia 19.09.2021 r. w Kodeksie cywilnym obowiązuje przepis art. 4462  KC, stanowiący pods...

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...