bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Muzeum Narodowe we Wrocławiu objęte mecenatem PKO Banku Polskiego

Muzeum Narodowe we Wrocławiu objęte mecenatem PKO Banku Polskiego

Dodano: 2022-10-18
Publikator: informacja prasowa

PKO Bank Polski objął mecenatem obchody jubileuszu 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dotyczy to także wystaw czasowych organizowanych przez Muzeum w bieżącym i kolejnym roku.

Najistotniejszym z wydarzeń, które jest planowane na przyszły rok, będzie wielka wystawa pt. „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku XVIII–XXI w.” (13.07–29.12.2023 r.). To pierwsza w historii muzealnictwa wystawa poświęcona sztuce śląskiego rokoka. Zwiedzający zobaczą nieznane oblicze śląskiej sztuki.

Zaprezentowane zostaną – malarstwo, grafika, rzeźba, różnorodne wyroby rzemiosła artystycznego, w tym ubiory i akcesoria mody. W roku jubileuszowym zwiedzający będą mogli podziwiać także wystawy poświęcone, np. modzie stanu wojennego, średniowiecznym metalowym płytom nagrobnym na Śląsku czy fotografiom podejmującym temat ludzkiej twarzy, wykonanym przez wybitnych współczesnych artystów.

Warto wspomnieć, że w społecznej aktywności PKO Banku Polskiego ważną rolę odgrywają działania wspierające szeroko rozumianą kulturę. Bank wspiera Filharmonię Narodową, Operę Śląską w Bytomiu, Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Teatr Polski w Warszawie, Teatr Muzyczny w Gdyni i wiele innych placówek zaangażowanych kulturowo.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...