bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Morawiecki o obniżeniu wieku emerytalnego

Morawiecki o obniżeniu wieku emerytalnego

Dodano: 2016-05-18

Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju powiedział, że obniżenie wieku emerytalnego wejdzie w życie „nie wcześniej niż za około rok”.

„Różne warianty obniżenia wieku emerytalnego są teraz rozważane. Na pewno trzeba wypełniać obietnice wyborcze i to była twarda obietnica wyborcza (…). Natomiast trzeba się też liczyć ze skutkami finansowymi i nad tym pracujemy – żeby w taki sposób całą propozycję ułożyć, żeby był jak najmniejszy skutek dla budżetu. Ale jednocześnie ci, którzy chcieliby zostać na rynku pracy, żeby pracować dłużej, żeby byli odpowiednio zmotywowani” – powiedział 17 maja 2016 r. Mateusz Morawiecki w TVN24.

Minister na pytanie, kiedy miałoby wejść w życie obniżenie wieku emerytalnego odpowiedział:

„Pani premier powiedziała, że będziemy dopracowywać teraz poszczególne warianty, żeby do końca roku cały zmieniony już system był gotowy. (…) Z tego, co wiem, ZUS pracuje teraz nad zmianami systemowymi, które będą trwały od 9 do 12 miesięcy. Więc sam ten fakt podpowiada mi, że nawet, jeżeli skończymy pracę w ciągu 3 czy 4 miesięcy, to i tak będzie to zapewne nie wcześniej niż za około rok od dzisiaj.”

„Najpierw musimy ustalić to ze stroną społeczną, a dopiero potem wdrażać te rozwiązania” – dodał Morawiecki.

Artykuły powiązane

KNF zaktualizował i uzupełnił pytania dotyczące SFDR

W dniu 23 listopada 2023 r. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował, że w zakładce „Pytania i odpowiedzi (Q&am...

Problemy z odbiorem poczty nie uzasadniają braku odpowiedzi na wezwania UOKiK

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w wyroku z dnia 8 maja 2023 r. (sygn. akt XVII AmA 31/21) orzekł, że reo...

Dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela to koszty uzyskania przychodu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 14 września 2023 r. (sygn. akt III SA/Wa 1248/23) orzekł, że...