bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Morawiecki marzy o zbudowaniu gospodarki opartej na wiedzy

Morawiecki marzy o zbudowaniu gospodarki opartej na wiedzy

Dodano: 2016-04-24

W zeszłym tygodniu minister Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami w Krakowskim Parku Technologicznym. W wystąpieniu wicepremier przedstawił wizję rozwoju gospodarczego Polski oraz wsparcia przedsiębiorców przez administrację publiczną.

Morawiecki stwierdził, że „marzy nam się zbudowanie gospodarki opartej na wiedzy”. W ten sposób wicepremier chce dokonać progresu gospodarczego Polski. W jego opinii rozwój technologii, innowacyjności i zarządzania wiedzą przełoży się na wyższe zyski firm i zarobki pracowników.

-Chodzi nam też o to, żeby ludzie jak najwięcej zarabiali, żebyśmy jak najszybciej dogonili zapóźnienia cywilizacyjne względem Zachodu z ostatnich 300-350 lat. – wyjaśnił.

Minister podkreślił też, że polscy przedsiębiorcy muszą być bardziej aktywni na zagranicznych rynkach. Wsparciem przedsiębiorców i samorządów ma być Polski Fundusz Rozwoju utworzony na bazie spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe.

Ponadto, minister rozwoju za cel swego resortu postawił odbudowę wpływów podatkowych. Powstanie silnego systemu ściągana podatków i likwidacji luk w prawie podatkowym stanowi dla Morawieckiego źródło rozwoju gospodarczego Polski.

-Minister finansów przygotowuje plan konwergencji, który musi być przedstawiony Komisji Europejskiej. Cały resort wykonuje niezwykle ważną i trudną robotę, żeby domknąć luki podatkowe. Mówimy o odbudowie takich wpływów podatkowych jakie były jeszcze 8-9 lat temu. Nic innego mi się nie marzy, tylko powrót do takiego poziomu podatków względem PKB jakie były w tamtym okresie – podkreślił.

Morawiecki wyraził nadzieję, że polska gospodarka będzie rozwijać się w szybszym tempie.

-Chcemy, zdrowego wzrostu PKB, która opiera się o wysokość wartość dodaną, rozwój eksportu, industrializację, a nie jak przez ostatnie lata na kredycie – zaznaczył.

Artykuły powiązane

Nowe Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące oceny odpowiedniości ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym

W dniu 15 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła jednogłośnie Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyc...

Nowe zagadnienia na egzaminie dla kandydatów na agentów ubezpieczeniowych

W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego Ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o ogólnoeuropejskim in...

Kolejny ubezpieczyciel ukarany przez KNF

W dniu 13 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała informację o nałożeniu kary na spółkę Link4 Towarzy...