bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Mondial Assistance podsumowuje wakacje

Mondial Assistance podsumowuje wakacje

Dodano: 2016-09-08

Grupa Mondial Assistance przeanalizowała okres letni pod względem udzielonej pomocy assistance. W te wakacje pomocy potrzebowało niemal tyle samo osób co w ubiegłym roku.

– Polacy wyjeżdzający na wakacje częściej niż w latach poprzednich jako środek transportu wybierali samochód. W porównaniu do analogicznego okresu z 2015 roku, aż o 5% wzrosła liczba osób, które jadąc na wakacje za granicę jako środek transportu wybrało własny samochód. W Polsce ten wzrost wyniósł 2% – komentuje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Z analizy wynika, że Polacy najczęściej podróżują własnym samochodem. Jest to niezwykle komfortowa forma dotarcia na miejsce urlopu. Niestety, stanowi również główne źródło awarii.

– Porównując regularnie zbierane dane można zauważyć, że dominującą przyczyną zgłoszeń jest awaria samochodu. W lipcu i w sierpniu, na terenie Polski było to 69% zgłoszeń, a zagranicą 83%. Wypadki stanowiły 27% (Polska) oraz 12% (zagranica) zgłoszeń – mówi Piotr Ruszowski.

Na terenie Polski, kierowcy będący klientami Mondial Assistance najczęściej korzystali z usługi holowania pojazdu. Te prośby stanowiły aż 56% wszystkich zgłoszeń. Interwencje związane z naprawą pojazdu stanowiły 15%, a zapotrzebowanie na samochód zastępczy – 13%.

– W przypadku kierowców korzystających z usług pomocowych poza granicami Polski podobno w te jak i w zeszłe wakacje dominowało holowanie. Było to 71% i 73% odpowiednio w 2016 i 2015 roku. Centrum Operacyjne odnotowało wzrost zapotrzebowania na udostępnienie samochodu zastępczego (8%). W 2015 roku takich zgłoszeń było 5% – dodaje Piotr Ruszowski.

Polacy poza granicami kraju najczęściej pomocy potrzebowali w Niemczech. Zgłoszenia z tego kraju stanowiły 29% – mniej o 3% w porównaniu do analogicznego okresu 2015 r. Z uwagi na wzrost zainteresowania wśród Polaków wyjazdami do Chorwacji (więcej: Polacy wypoczywają w Chorwacji), odnotowano również wzrost zgłoszeń z tego kraju o 3% w porównaniu do ubiegłych wakacji. 10% i 8% zgłoszeń pochodziło od klientów z terenu Włoch oraz Francji, a 7% z terenu Czech.

– Od lat z terenu Niemiec przyjmujemy najwięcej zgłoszeń. Jest to spowodowane zapewne wyjazdami głównie o charakterze zawodowym, a nie wakacyjnym. Wzrost zgłoszeń z terenu Chorwacji wynika z faktu, że w tym roku ponad pół miliona Polaków postanowiło swój urlop spędzić właśnie tam – dodaje Piotr Ruszowski.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...