bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Mondial Assisatnce: samochodem na wakacje

Mondial Assisatnce: samochodem na wakacje

Dodano: 2017-07-14

W związku z tym, iż Polacy bardzo chętnie na wakacje wyjeżdżają własnym samochodem, Mondial Assistance radzi, aby odpowiednio przygotować pojazd do długiej podróży. Ponadto z zebranych przez Mondial Assistance statystyk wynika, że najczęstszą przyczyną zgłoszeń o pomoc assistance są awarie samochodów. W wakacje 2016 r., na terenie całego kraju było to 69% zgłoszeń, a za granicą 83%.

– Samochód to niewątpliwie jeden z ulubionych, wakacyjnych środków transportu. Własnym samochodem Polacy jeżdżą przede wszystkim na urlop do Polski, najczęściej w lipcu oraz w sierpniu (58 proc. wyjazdów samochodem ma miejsce w tym czasie). Wydaje się również, że Polacy nie boją się podróżować samochodem, który ma więcej lat. Osoby podróżujące za granicę poruszają się samochodami mającymi średnio 7 lat, podróżujący po terenie Polski samochodami mającymi średnio 9 lat – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

– Aby zminimalizować ryzyko awarii samochodu podstawową czynnością, którą kierowca powinien wykonać przed wyjazdem na wakacje jest oddanie pojazdu do warsztatu, w którym przeprowadzony zostanie przedwakacyjny przegląd. Poza sprawdzeniem oświetlenia, opon, zawieszenia, elementów elektrycznych należy uzupełnić lub wymienić płyny eksploatacyjne takie jak płyn hamulcowy, chłodniczy oraz olej. Należy również sprawdzić stan klocków hamulcowych, tarcz oraz działanie hamulca ręcznego. Aby podnieść komfort jazdy, szczególnie przy dalekim wyjeździe, niezbędne jest oczyszczenie i uzupełnienie klimatyzacji – mówi Krzysztof Szczepkowski, usługodawca Mondial Assistance.

Mondial Assistance radzi również, aby poza sprawdzeniem zawartości apteczki samochodowej, terminu ważności gaśnicy, czy dokumentów, zwrócić również uwagę na ubezpieczenie oraz zasięg assistance. W przypadku awarii, kolizji lub wypadku warto mieć zanotowany numer do Centrum Operacyjnego.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...