bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Mniej wypadków polskich kierowców na zagranicznych drogach

Mniej wypadków polskich kierowców na zagranicznych drogach

Dodano: 2022-07-14
Publikator: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Kolejny już rok z rzędu, liczba kolizji powstałych z winy kierujących pojazdami z polskimi tablicami rejestracyjnymi na zagranicznych drogach, spada. Równocześnie, w minionym roku, wzrosła liczba szkód z winy polskich kierowców bez ważnego OC.

W 2021 r. kierowcy z polski spowodowali 60 tys. kolizji. Spadek odnotowywany jest od trzech lat. Najwięcej kolizji, jak co roku, ma miejsca na drogach niemieckich, francuski, włoski i brytyjskich. Jeśli chodzi o zdarzenia z udziałem polskich kierowców nieposiadających ważnego OC, jak podaje Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, w 2021 r. zarejestrowane 694 takie zgłoszenia. Z ich tytuły Biuro wypłaciło świadczenia o wartości 18,3 mln zł. Oznacza to, że ponownie odnotowujemy wzrost wydatków PBUK w tym zakresie. W 2020 r. kwota, którą musiało zapłacić Biuro wyniosła 15,3 mln zł. Każdorazowo, po uregulowaniu zobowiązań wobec poszkodowanych, Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych występuje do sprawców o zwrot całości poniesionych kosztów.

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie