bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Mistrzowie rodzą się wszędzie”

„Mistrzowie rodzą się wszędzie”

Dodano: 2022-10-03
Publikator: informacja prasowa

PZU właśnie rozpoczął współpracę z Krajowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych. Ubezpieczyciel, jako partner strategiczny, wspiera organizację wydarzeń lokalnych, centralnych i ogólnopolskich oraz inne inicjatywy sportowe, które rozpowszechniają aktywność fizyczną.

Udzielone wsparcie finansowe pomaga rozwijać się lokalnym organizacjom sportowym. To z kolei wpływa na wyrównanie szans w dostępie do sportu w małych miejscowościach.

Jeden z członków zarządu PZU zauważa, że – „W Ludowych Zespołach Sportowych swoje kariery rozpoczynało wielu czołowych polskich sportowców, którzy sięgali po mistrzowskie tytuły. PZU rozpoczął współpracę z LZS, ponieważ wiemy, że mistrzowie rodzą się wszędzie. Zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Wszyscy młodzi pasjonaci sportu powinni mieć zapewnione równe szanse”.

Omawiane kluby sportowe szkolą młodzież w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych. Swoje kariery zaczynało w nich ponad 350 późniejszych uczestników igrzysk olimpijskich. Spośród nich w Tokio w 2020 r. medale zdobyli Wojciech Nowicki (złoty medalista w rzucie młotem) czy Tadeusz Michalik (brązowy medalista w zapasach). W LZS wychowali się także skoczkowie narciarscy m.in. Adam Małysz i Kamil Stoch, a także zapaśnik Andrzej Wroński i sztangista Szymon Kołecki.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...