bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Misja Kieszonkowe”

„Misja Kieszonkowe”

Dodano: 2022-05-18
Publikator: informacja prasowa

Bank BNP Paribas wychodzi do rodziców z inicjatywą edukacyjną. Propozycja pomoże dorosłym odpowiedzieć na pytanie – jak rozmawiać z dzieckiem o finansach.

Z badania przeprowadzonego wśród grupy rodziców na zlecenie banku wynika, że średnia kwota kieszonkowego, którą miesięcznie otrzymują dzieci w wieku 6-10 lat wynosi 50 zł. Natomiast nastolatki mają do swojej dyspozycji 100 zł. Główną obawą rodziców jest to, że ich pociechy nie wiedzą jeszcze, jak gospodarować pieniędzmi.

Odpowiedzią banku BNP na niepokój jest „Misja Kieszonkowe”. W ramach niej powołani eksperci podpowiadają, w jaki sposób uczyć najmłodszych podejścia do pieniędzy. Stworzono także poradnik, w którym znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące rodziców pytania. W publikacji umieszczono także wskazówki mogące pomóc podjąć racjonalne decyzje w kontekście finansów dziecka. Akcji towarzyszy również program edukacyjny w szkołach, który jest zwieńczony konkursem z nagrodami.

Przypomnijmy, że bank BNP bardzo często inicjuje działania z zakresu edukacji finansowej.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...