bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Misja Kieszonkowe”

„Misja Kieszonkowe”

Dodano: 2022-05-18
Publikator: informacja prasowa

Bank BNP Paribas wychodzi do rodziców z inicjatywą edukacyjną. Propozycja pomoże dorosłym odpowiedzieć na pytanie – jak rozmawiać z dzieckiem o finansach.

Z badania przeprowadzonego wśród grupy rodziców na zlecenie banku wynika, że średnia kwota kieszonkowego, którą miesięcznie otrzymują dzieci w wieku 6-10 lat wynosi 50 zł. Natomiast nastolatki mają do swojej dyspozycji 100 zł. Główną obawą rodziców jest to, że ich pociechy nie wiedzą jeszcze, jak gospodarować pieniędzmi.

Odpowiedzią banku BNP na niepokój jest „Misja Kieszonkowe”. W ramach niej powołani eksperci podpowiadają, w jaki sposób uczyć najmłodszych podejścia do pieniędzy. Stworzono także poradnik, w którym znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące rodziców pytania. W publikacji umieszczono także wskazówki mogące pomóc podjąć racjonalne decyzje w kontekście finansów dziecka. Akcji towarzyszy również program edukacyjny w szkołach, który jest zwieńczony konkursem z nagrodami.

Przypomnijmy, że bank BNP bardzo często inicjuje działania z zakresu edukacji finansowej.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...