bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Minuta dla skóry”

„Minuta dla skóry”

Dodano: 2022-08-24
Publikator: informacja prasowa

Właśnie rozpoczyna się ogólnokrajowy program prewencyjny PZU pt. „Minuta dla skóry”, który – przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji – wspiera wykrywanie nowotworu.

Ubezpieczyciel oferuje badanie przy użyciu innowacyjnej, certyfikowanej medycznie aplikacji mobilnej „SkinVision”. Aplikacja jest dostępna dla pracowników wybranych firm, które wykupiły w PZU Życie ubezpieczenie grupowe. Wystarczy, że użytkownik za jej pomocą wykona zdjęcie znamienia. Szereg algorytmów sztucznej inteligencji sprawia, że zostanie w ten sposób ocenione ryzyko wystąpienia  nowotworu skóry. Dodatkowo przypadki z wysoką oceną ryzyka są weryfikowane przez lekarzy dermatologów.

To ważna wiadomość w kontekście tego, że umieralność na czerniaka w Polsce jest o prawie 20 proc. wyższa niż w Unii Europejskiej. Czerniak to siódmy najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn oraz ósmy u kobiet. Szacuje się, że każdego roku diagnozowanych jest około 3,5 tys. nowych przypadków tego rodzaju nowotworu skóry, a według danych Krajowego Rejestru Nowotworów tempo przyrostu zachorowalności cały czas rośnie.

Program jest efektem współpracy PZU z holenderskim startupem SkinVision.

 

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie