bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Minuta dla skóry”

„Minuta dla skóry”

Dodano: 2022-08-24
Publikator: informacja prasowa

Właśnie rozpoczyna się ogólnokrajowy program prewencyjny PZU pt. „Minuta dla skóry”, który – przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji – wspiera wykrywanie nowotworu.

Ubezpieczyciel oferuje badanie przy użyciu innowacyjnej, certyfikowanej medycznie aplikacji mobilnej „SkinVision”. Aplikacja jest dostępna dla pracowników wybranych firm, które wykupiły w PZU Życie ubezpieczenie grupowe. Wystarczy, że użytkownik za jej pomocą wykona zdjęcie znamienia. Szereg algorytmów sztucznej inteligencji sprawia, że zostanie w ten sposób ocenione ryzyko wystąpienia  nowotworu skóry. Dodatkowo przypadki z wysoką oceną ryzyka są weryfikowane przez lekarzy dermatologów.

To ważna wiadomość w kontekście tego, że umieralność na czerniaka w Polsce jest o prawie 20 proc. wyższa niż w Unii Europejskiej. Czerniak to siódmy najczęstszy nowotwór złośliwy u mężczyzn oraz ósmy u kobiet. Szacuje się, że każdego roku diagnozowanych jest około 3,5 tys. nowych przypadków tego rodzaju nowotworu skóry, a według danych Krajowego Rejestru Nowotworów tempo przyrostu zachorowalności cały czas rośnie.

Program jest efektem współpracy PZU z holenderskim startupem SkinVision.

 

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...