bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Michał Kwieciński odchodzi z AXA przez brak zgody KNF

Michał Kwieciński odchodzi z AXA przez brak zgody KNF

Dodano: 2016-07-15

W dniu 13 lipca 2016 r. Michał Kwieciński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa AXA Polska.

24 maja 2016 r. podczas 308. posiedzenia KNF, Komisja nie wyraziła zgody na powołanie Michała Kwiecińskiego na Prezesa Zarządu AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA oraz AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA ze względu na niespełnienie przesłanki, o której mowa w art. 48 ust 1 pkt 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, tj. dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty.

Kwieciński dołączył do AXA w 2015 r. Szefem grupy został po 8,5 latach pracy w Liberty Mutual Insurance jako prezes oraz dyrektor operacyjny i wiceprezes Liberty International. Wcześniej pracował jako konsultant w McKinsey & Company i adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od dnia 14 lipca 2016 r. Grupą AXA Polska zarządzać mają Henry de Courtois i Clement Michaud. Pierwszy z nich dotychczas zarządzał AXA Dirext i AXA Ubezpieczenia, obecnie również zajmie się indywidualnymi ubezpieczeniami majątkowymi. Drugi zaś, to dyrektor finansowy AXA w Polsce, który obecnie zajmie się ubezpieczeniami życiowymi, korporacyjnymi majątkowymi oraz nadzorowaniem TFI i PTE.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...