bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Michał Kwieciński odchodzi z AXA przez brak zgody KNF

Michał Kwieciński odchodzi z AXA przez brak zgody KNF

Dodano: 2016-07-15

W dniu 13 lipca 2016 r. Michał Kwieciński złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa AXA Polska.

24 maja 2016 r. podczas 308. posiedzenia KNF, Komisja nie wyraziła zgody na powołanie Michała Kwiecińskiego na Prezesa Zarządu AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA oraz AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA ze względu na niespełnienie przesłanki, o której mowa w art. 48 ust 1 pkt 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, tj. dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty.

Kwieciński dołączył do AXA w 2015 r. Szefem grupy został po 8,5 latach pracy w Liberty Mutual Insurance jako prezes oraz dyrektor operacyjny i wiceprezes Liberty International. Wcześniej pracował jako konsultant w McKinsey & Company i adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od dnia 14 lipca 2016 r. Grupą AXA Polska zarządzać mają Henry de Courtois i Clement Michaud. Pierwszy z nich dotychczas zarządzał AXA Dirext i AXA Ubezpieczenia, obecnie również zajmie się indywidualnymi ubezpieczeniami majątkowymi. Drugi zaś, to dyrektor finansowy AXA w Polsce, który obecnie zajmie się ubezpieczeniami życiowymi, korporacyjnymi majątkowymi oraz nadzorowaniem TFI i PTE.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...