bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Michał Krupiński: PZU pracuje nad cyberubezpieczeniami

Michał Krupiński: PZU pracuje nad cyberubezpieczeniami

Dodano: 2017-02-22

Michał Krupiński, prezes PZU udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. W trakcie rozmowy przedstawił plany Grupy w związku z przejęciem Banku Pekao S.A., a także przedstawił strategię Alior Banku oraz podsumował dotychczasowe osiągnięcia towarzystwa ubezpieczeń.

Prezes PZU wyraził zadowolenie z przejęcia części aktywów Banku Pekao. Wskazał, że od zakończenia transakcji cena za akcję Pekao wzrosła ze 123 zł do 140 zł, co przyniosło nowym właścicielom banku zysk w wysokości 1,5 mld zł. W związku z transakcją, PZU pracuje nad stworzeniem modelu sprzedaży ubezpieczeń w placówkach przejętej instytucji. „Mamy zamiar realizować też inne synergie, zarówno produktowe, jak i kosztowe, pomiędzy nami a Pekao SA. Myślimy np. o stworzeniu wspólnej grupy zakupowej, by obniżyć koszty funkcjonowania w ramach Grupy” – powiedział Krupiński. Dodał, że zakład ubezpieczeń przygotowuje się do emisji długu podporządkowanego w wysokości 500 mln euro. Jego celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu adekwatności kapitałowej w Grupie. Jak wskazał, nie jest to związane z zakupem akcji Pekao, ale wynika z potrzeby zachowania adekwatności kapitałowej na najwyższym poziomie. „Jesteśmy i chcemy zawsze być bardzo bezpieczną firmą” – wskazał Krupiński.

Artykuły powiązane

Ryzyko rynkowe głównym problemem dla ubezpieczycieli w 2024 r.

W dniu 5 lutego 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował...

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...