bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
mfind.pl: czasowe wycofanie samochodu z ruchu może podnieść ceny polis OC

mfind.pl: czasowe wycofanie samochodu z ruchu może podnieść ceny polis OC

Dodano: 2017-05-12

Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, zgodnie z którym kierowcy zyskają możliwość czasowego wycofania samochodu z ruchu. Jak wyjaśniają projektodawcy, rozwiązanie to miałoby obniżyć koszty ubezpieczenia aut, które są nieużywane. Eksperci porównywarki ubezpieczeń OC/AC mfind.pl, wskazują jednak, że w praktyce może oznaczać to podwyżki cen polis dla pozostałych kierowców.

W 1997 r. zlikwidowano możliwość czasowego wycofania z ruchu samochodów osobowych i motocykli. Obecnie istnieje taka szansa jedynie dla kierowców samochodów ciężarowych i przyczep o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 tony, ciągników samochodowych, pojazdów specjalnych oraz autobusów. O przywrócenie takiej możliwość również właścicielom aut osobowych i motocykli apelują posłowie klubu Kukiz’15 (czytaj więcej: Kolejne propozycje Kukiz’15 dot. czasowego wyrejestrowania pojazdu).

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...