bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
mBank wznawia ogólnopolską kampanię edukacyjną o cyberbezpieczeństwie

mBank wznawia ogólnopolską kampanię edukacyjną o cyberbezpieczeństwie

Dodano: 2021-12-29
Publikator: informacja prasowa

mBank wystartował z kolejną edycją ogólnopolskiej kampanii „Ludzie są niesamowici”. Inicjatywa stworzona w celu podniesienia świadomości dotyczącej bezpieczeństwa Polaków w sieci.

mBank ruszył z siódmą edycją ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ludzie są niesamowici”. W tegorocznej odsłonie akcji, również jak w poprzednich, bank ostrzega przed zagrożeniami w sieci oraz oszustami, którzy wymyślają coraz nowe sposoby cyberataków. Kampania przypomina również o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa oraz jak ich stosować w sieci.

W nowej edycji „Ludzie są niesamowici” mBank wykorzystał udokumentowane oszustwa, które posłużyły jako scenariusz dla spotów reklamowych. Przypadki oszustw wykorzystano również w nagłówkach gazet oraz serwisów internetowych: „SMS o niedopłacie za przesyłkę? Tak wyczyścili mu konto”, „Chwalił się prawkiem w sieci, a oni kradli samochody na jego dane”, „Udawali, że wyłączą jej prąd. Zapłaciła i straciła 68 tys. zł”. Spoty reklamowe będą emitowane za pośrednictwem telewizji, radia oraz internetu.

W ramach kampanii edukacyjnej „Ludzie są niesamowici” została przygotowana strona internetowa, za pośrednictwem której każdy zainteresowany może znaleźć zasady bezpiecznego zachowania się w cyfrowym świecie oraz przydatne wskazówki na temat jak prawidłowo reagować na próbę oszustwa. Co więcej, na stronie został zamieszczony test, który pomoże sprawdzić poziom świadomości o cyberbezpieczeństwie.

Nowością w tegorocznej odsłonie kampanii banku jest usługa CyberRescue. Propozycja jest skierowana do klientów mBanku i jest całodobowym bezpłatnym wsparciem w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Jak informuje bank, specjaliści CyberRescue udzielą pomocy w takich sytuacjach, jak włamanie się osoby trzeciej na skrzynkę pocztową lub przejęcie konta w portalu społecznościowym.

W swojej kampanii edukacyjnej o cyberbezpieczeństwie mBank przypomina, że najczęściej dochodzi do cyberataków w przypadku pośpiesznego kliknięcia w niebezpieczny link lub skorzystania z okazji cenowej w fałszywym sklepie.

Artykuły powiązane

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

#2 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 1

Dokąd zmierza rynek bancassurance? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej i kolejnych publikacjach oraz w se...

Po kilku miesiącach wracamy z naszym nowym portalem

Po wielu miesiącach prac nad nową odsłoną portalu BeInsured (niestety informatycy nas pokonali i z kilku tygodni zrob...

    Zadaj Pytanie