bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Mastercard i Caritas wspólnie dla edukacji i rozwoju ukraińskich dzieci

Mastercard i Caritas wspólnie dla edukacji i rozwoju ukraińskich dzieci

Dodano: 2022-10-12

Mastercard Center for Inclusive Growth współpracuje z globalną organizacją pomocową Caritas. Działania mają na celu wsparcie dobrostanu dzieci, które musiały opuścić Ukrainę. Aby wspomóc wspomniane wysiłki, w ramach Mastercard Impact Fund, przekazano Caritas Polska grant w wysokości 400 tys. dolarów.

Szacunkowo prawie połowa uchodźców, którzy przybyli do Polski z Ukrainy ze względu na wojnę to dzieci, z czego aż cztery tys. to dzieci z domów opieki i sierocińców. Dane te dobitnie pokazują, w jak trudnej sytuacji jest nowe pokolenie naszych sąsiadów z Ukrainy, które pozbawione zostało dostępu do edukacji, poczucia bezpieczeństwa oraz dobrostanu fizycznego i psychicznego. Realizację tych właśnie celów wesprze darowizna przekazana organizacji Caritas z Mastercard Impact Fund.

Darowizna przeznaczona jest na wsparcie działań w ramach programu „Caritas Dzieciom”, który składa się z trzech filarów:

  • dofinansowania do letniego wypoczynku dla dzieci w na terenie całej Polski;
  • zapewnienia wyżywienia, zakwaterowania i wsparcia edukacyjnego dla ukraińskich dzieci z pieczy zastępczej, które znajdują się w ośrodkach Caritas w Polsce;
  • finansowania wyprawek szkolnych w taki sposób, aby umożliwić ukraińskim dzieciom udane i płynne przejście do nowego systemu edukacji, a także pomoc w odpowiednim przygotowaniu do nowego roku szkolnego.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...