bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Marek Czerski o rozwoju KUKE

Marek Czerski o rozwoju KUKE

Dodano: 2016-10-25

Prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych na łamach Dziennika Gazety Prawnej przedstawił plany rozwoju spółki. Wskazał przede wszystkim na znaczenie i rolę KUKE w rozwoju polskiej gospodarki.

– O tym, że eksport jest dla naszej gospodarki i przyszłości kluczowy, mówić nie muszę. Wydaje się, że jest teraz ogromna determinacja, by wspierać naszych przedsiębiorców w ekspansji na nowych rynkach. I nie chodzi tylko o to, by wskazywać kierunki, które mają szczególną wartość, ale też prowadzić nasze firmy niemal za rękę. Mamy tu jako państwo wiele do nadrobienia. Dotyczy to także nas, Korporacji Ubezpieczeń Eksportowych S.A. – powiedział Czerski.

Marek Czerski wskazał także, że KUKE będzie pełnił istotną rolę w realizacji planu Morawieckiego. Zadaniem Korporacji będzie udzielanie wsparcia firmom w ich zagranicznej ekspansji. Już teraz oferta ubezpieczyciela uwzględnia rządowe programy, takie jak Go Africa, Go China.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...