bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Marek Czerski o roli KUKE w planie Morawieckiego

Marek Czerski o roli KUKE w planie Morawieckiego

Dodano: 2016-09-15

Marek Czerski, Prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, w rozmowie z portalem wnp.pl wyjaśnił, jaką rolę pełnić będzie KUKE w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, zdaniem Prezesa KUKE, wpisuje się w powrót do myślenia strategicznego i daleko perspektywicznego rozwoju Polski i gospodarki polskiej.

– KUKE jest jednym z ważniejszych elementów tego planu – powiedział Marek Czerski, prezes Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych w rozmowie z portalem wnp.pl.

Wiodącym celem KUKE jest jeszcze mocniejsze i bardziej efektywne wsparcie eksportu. A to właśnie eksport jest niezwykle istotny dla rozwoju Polski.

Czerski powiedział, że KUKE to profesjonalista, który zajmuje się oceną ryzyka. Ponadto jest to firma, która akceptuje ryzyko związane z obrotem handlowym zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym.

– To ryzyko jest unikane przez finansującego kontrakt, przez bank, przez inwestora jak również przez odbiorcę. Zdjęcie tego ryzyka z ramion tych dwóch partnerów umożliwia dokonanie transakcji, a czasami jest właściwie jedynym warunkiem, koniecznym warunkiem, żeby rozmawiać o transakcji – dodał Marek Czerski.

Artykuły powiązane

W 2023 r. ubezpieczono obroty handlowe o wartości aż 911 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń w dniu 8 kwietnia 2024 r. opublikowała informację zgodnie, z którą w 2023 roku ubezpieczyciele o...

Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Korzystając z jednodniowego urlopu, możesz cieszyć się pięciodniowym wolnym od środy. Tylko czwartek, 2 maja, to dzień r...

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...