bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Marcin Żółtek nowym prezesem PTE PZU SA

Marcin Żółtek nowym prezesem PTE PZU SA

Dodano: 2016-11-04

W dniu 3 listopada 2016 r. Rada Nadzorcza PTE PZU powołała z dniem 9 stycznia 2017 r. do zarządu towarzystwa Marcina Żółtka i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa zarządu.

– Niezmiernie cieszę się, że tak doświadczony i ceniony na rynku finansowym manager wzmacnia Grupę PZU swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Marcin Żółtek, wcześniej prezes Aviva PTE ma unikalną na rynku wiedzę i jestem przekonany, że z sukcesem zrealizuje stojące przed nim wyzwania – mówi Paweł Surówka i dodaje: – Budowanie oszczędności Polaków i ich inwestowanie w stabilną przyszłość finansową to jest jeden z kluczowych obszarów działalności Grupy PZU. Chcemy rozwijać nasze rozwiązania i zwiększać zasoby w tym obszarze zgodnie ze strategią do roku 2020. Pozyskanie Marcina jest jednym z kluczowych kamieni milowych w realizacji tej strategii.

Marcin Żółtek jest związany z rynkiem finansowym od 1998 r. jako zarządzający portfelem papierów dłużnych i dyrektor inwestycyjny w Aviva PTE oraz banku Pekao S.A. W latach 2009 – 2016 był członkiem zarządu, a od lutego 2016 r. prezesem Aviva PTE.

Jak podaje PZU, Marcin Żółtek dołączy do zarządu od stycznia 2017 r., a powołanie będzie skuteczne pod warunkiem otrzymania zgody KNF.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...