bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
„Lokomotywa Europy II” z zyskiem 4,62 proc. w skali roku

„Lokomotywa Europy II” z zyskiem 4,62 proc. w skali roku

Dodano: 2017-01-26

Ubezpieczenie na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym „Lokomotywa Europy II” (IV subskrypcja) wypracowało zysk w skali roku na poziomie 4,62 proc., przekazało TU na Życie Europa S.A.

Produkt był dystrybuowany za pośrednictwem Idea Bank. Okres ochrony rozpoczął się w dniu 9 stycznia 2013 r., a zakończył 9 stycznia br. Jak wyjaśniono w komunikacie, ubezpieczenie opierało się na strategii Credit Suisse Germany Index 9% Volatility Target, opartej o notowania indeksu Credit Suisse Germany Index.

„Zgodnie z umową ubezpieczenia na koniec okresu inwestycji klienci otrzymali 100 proc. zainwestowanego kapitału powiększone o iloczyn stopy zwrotu z indeksu oraz współczynnika partycypacji, który wyniósł 80 proc. Obserwację indeksu przeprowadzono dwukrotnie: 11 stycznia 2013 r. i 9 stycznia 2017 r. Rentowność „Lokomotywy Europy II” wyniosła 18,46 proc. brutto, a więc 4,62 proc. zysku dla klientów w skali roku. W trakcie okresu ubezpieczenia zostali oni objęci ochroną ubezpieczeniową przez TU na Życie Europa. Minimalna składka wynosiła 3 000 zł” – podano w komunikacie TU Europa S.A.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...