bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
LINK4: Telematyka już od marca

LINK4: Telematyka już od marca

Dodano: 2017-02-21

Coraz bliżej wprowadzenia przez LINK4 rozwiązań telematycznych na polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak dowiedział się portal Wirtualna Polska, ubezpieczyciel zamierza rozpocząć sprzedaż takiej usługi już w przyszłym miesiącu.

O telematyce w ubezpieczeniach komunikacyjnych mówi się od dawna. Szczególnie temat ten jest podnoszony w dyskusjach dotyczących obniżki składek OC ppm. Za upowszechnieniem tego typu rozwiązań opowiada się zwłaszcza Polska Izba Ubezpieczeń (czytaj więcej: Debatowano na temat zatrzymania podwyżek OC. Czy „Okrągły Stół” przyniesie poprawę na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych?).

LINK4 o swoich pracach nad wprowadzeniem telematyki informuje od dawna, o czym pisaliśmy na portalu beinsured.pl:

Marek Baran, rzecznik prasowy LINK4 w rozmowie z wp.pl zdradza kolejne informacje o nowej usłudze zakładu ubezpieczeń. Po pierwsze, wyjaśnił, że rozwiązania telematyczne będą udostępniane w produktach OC i w pakietach OC z AC. Szacowanie ryzyka będzie przebiegać jak w standardowej sprzedaży produktu. Klient po opłaceniu składki otrzyma dokument potwierdzający zakup polis wraz z danymi dotyczącymi specjalnej aplikacji od LINK4, którą będzie mógł pobrać na telefon.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...