bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
LINK4 otrzymał certyfikat potwierdzający bezpieczne zarządzanie informacjami

LINK4 otrzymał certyfikat potwierdzający bezpieczne zarządzanie informacjami

Dodano: 2017-10-16

Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej potwierdziło, że System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji LINK4 spełnia wymagania normy ISO 27001:2013. Oznacza, to że zakład ubezpieczeń należycie zabezpiecza swoje zasoby informacyjne we wszystkich obszarach biznesowych.

– Certyfikat podnosi wiarygodność LINK4. Gwarantuje, że powierzone i przetwarzane informacje są w odpowiedni sposób chronione – mówi Artur Cieślar, CIO w LINK4.

Przyznanie Certyfikatu stanowi potwierdzenie, że spółka stosuje podejście systemowe, w ramach którego kompleksowo zarządza posiadanymi aktywami informacyjnymi, procesami i procedurami oraz ryzykiem dotyczącym bezpieczeństwa informacji.

Norma ISO 27001 to obecnie najwyższy standard Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI lub ISMS Information Security Management System). Jest on uznawany i rozpoznawalny na całym świecie.

„Certyfikat daje szansę na pozyskanie nowych rynków i klientów. ISO 27001 otwiera drogę do klientów o nieprzeciętnych wymaganiach, dla których spełnienie określonych norm jest podstawowym warunkiem do rozpoczęcia współpracy. Ponadto poświadcza przed organami kontrolującymi, że LINK4 stosuje się do wymagań prawnych, które ma obowiązek przestrzegać. Potwierdza również, że zarządzanie bezpieczeństwem informacji odbywa się w sposób sformalizowany i przewidywalny” – czytamy w komunikacie ubezpieczyciela.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...