bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
LINK4 będzie obniżał składkę OC w oparciu o telematykę

LINK4 będzie obniżał składkę OC w oparciu o telematykę

Dodano: 2016-10-20

O telematyce w ubezpieczeniach komunikacyjnych mówi się od dawna. Na razie wykorzystuje te rozwiązania Benefia we współpracy z aplikacją Yanosik. Urządzenie pozwala na rejestrację stylu jazdy danego kierowcy. Kierowcy za jazdę zgodną z przepisami Kodeksu drogowego otrzymują punkty. Są one uwzględniane przy szacowaniu składek ubezpieczenia OC. W maju ubezpieczyciel informował, że pracuje nad szacowaniem ryzyka w oparciu o dane zebrane przez aplikację.

Z telematyki chce także skorzystać Towarzystwo Ubezpieczeń LINK4 S.A. Zgodnie z zapowiedziami ubezpieczyciela, rozwiązanie zostanie wprowadzone w I kw. 2017 r. Podobnie jak Benefia, klienci LINK4 będą mogli liczyć na zniżki jako gratyfikację jazdy zgodnie z przepisami. W czerwcu tego roku T-matic Systems i Audytel przekazali informację o rozpoczęciu współpracy z LINK4 polegającą na wdrożeniu flotowych ubezpieczeń komunikacyjnych opartych na analizie stylu jazdy kierowców. Firmy zapowiadały wtedy, że prace nad systemem Driver Behavior Analysis powinny zostać ukończone w II połowie roku. Jak wskazali, jest to pierwsze tak zaawansowane i kompleksowe wdrożenie telematyki w polskim sektorze ubezpieczeniowym.

– Driver Behavior Analysis System to wyrafinowane narzędzie informatyczne, rodzaj silnika scoringowego działającego on-line, który ocenia zachowanie kierowcy na tle miejsca, w którym znajduje się pojazd, panujących tam warunków pogodowych oraz natężenia ruchu. Kierowca będzie mógł uzyskiwać cenne wskazówki, jak jeździć bezpieczniej i bardziej ekonomicznie. Uważam, że szerokie wdrożenie narzędzi typu Driver Behavior Analysis System przyczyni się w znaczący sposób do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, zmniejszając liczbę kolizji i wypadkówpowiedział wówczas Tomasz Dobkowski, Prezes Zarządu Audytel SA.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...